DOPRAVA ZDARMA NAD 1300 Kč

PROČ CELÝ INSTAGRAM ŠÍLÍ PO MASÁŽNÍM VÁLEČKU NA OBLIČEJ?

 

Pravděpodobně jste v poslední době narazili na Instagramu nebo v časopisech na masážní válečky na obličej vyrobené z jadeitu, růženínu, ametystu, obsidiánu a dalších minerálů a drahých kamenů. Kde se tento trend ale vzal?

Původ masážních válečků na obličej bychom dohledali až ve starověké čínské historii (přesněji v 7. století n.l.), kde byly tyto nástroje z polodrahokamů používány elitou pro udržení zdravé a krásné pokožky. Účinků chladných válečků z nefritu ale využívali při masážích dokonce i Mayové a Egypťané.

Takže – proč lidé masážní válečky na obličej používají?

ÚČINKY MASÁŽNÍCH VÁLEČKŮ

Akt masírování obličeje obličejovým válečkem má pro pokožku samozřejmě spoustu výhod. Může dokonce snížit stres a uvolnit napětí, stejně jako masáž těla.

Zde jsou některé další klíčové výhody používání masážních válečků:

Zlepšují krevní oběh v obličeji. Použití obličejového válečku pomáhá stimulovat průtok krve do obličeje, čímž se vaše pleť projasňuje a zpevňuje.

Snižují otoky. Obličejové válečky jsou ideální pomůckou k lymfatické masáži, která zbavuje pleť toxinů a otoků, zvláště kolem očí.

Ochlazují a zklidňují pokožku. Pokud uložíte váleček do lednice nebo použijete přírodně chladný kámen, pokožka při kontaktu s ním rychle vychladne. To pomůže rychle zbavit pokožku otoků a napnout póry.

Pomáhají vmasírovat produkty pečující o pleť. Válečky se obvykle používají s olejem nebo zvlhčovačem pokožky, aby po kůži lépe klouzaly. Tento proces pomáhá distribuovat kosmetické krémy, séra a oleje hlouběji a kvalitněji do pokožky.

JAK POUŽÍVAT OBLIČEJOVÉ VÁLEČKY?

 

1. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, uchovávejte váš obličejový váleček v lednici.

2. Naneste na čistý obličej olej, sérum, krém či jiný zvlhčovač. Při nedostatečné lubrikaci pokožky může váleček kůži tahat, což může ve výsledku k vráskám naopak přispět.

3. Začněte ve středu čela větším válečkem a pokračujte kolem obočí směrem k okrajům tváře.

4. Pokračujte kolem očí, nosu a brady, a to stále od středu obličeje k okrajům tváře.

5. Kolem očí používejte menší z obou válečků a zjemněte tlak, kterým pokožku masírujete.

6. Směrem k vnějším okrajům obličeje postupně nátlaku masírování přidávejte.

7. Při masáži krku rolujte válečkem směrem nahoru. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, pohybujte válečkem jen jedním směrem nahoru, nikoliv tam a zpět.

JAK ČASTO A JAK DLOUHO OBLIČEJ MASÍROVAT?

 

Používání obličejových válečků je bezpečné každý den, někteří dermatologové dokonce doporučují každodenní použití pro dosažení nejlepších výsledků. A že máte jen několik minut denně? Nevadí. Studie z roku 2018 ukázala, že použití masážního válečku na obličej už po dobu pouhých 5 minut může zvýšit průtok krve do tváří. Používání obličejového válečku déle je samozřejmě možné a prospěšné, ale vždy s masáží přestaňte, pokud by vám nebyla příjemná či vás začala bolet.

JSOU OBLIČEJOVÉ VÁLEČKY VHODNÉ PRO VŠECHNY TYPY PLETI?

Pokud trpíte těžkými formami akné, růžovky nebo ekzému, masírování obličejovými válečky raději vynechte. V těchto případech byste další masáží mohli pokožku jen více podráždit, než jí pomoci.